Fotoepilacja

Fotoepilacja to jedna z metod depilacji pozwalająca na uzyskanie długotrwałego efektu gładkiej skóry, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum ryzyka związanego z koniecznością naświetlania depilowanej partii wiązką laserową. Zabieg fotoepilacji IPL polega na naświetlaniu mieszków włosowych ukierunkowaną wiązką promieni świetlnych. Jednocześnie wykorzystywana w fotoepilacji energia fal radiowych RF pozwala na aplikację energii cieplnej o odpowiedniej wysokości, co powoduje przegrzanie się mieszka włosowego i jego zniszczenie. Jednocześnie w miejscu uszkodzonego mieszka włosowego nie może formować się nowy. W rezultacie w okresie ok. 2 tygodni po przeprowadzonym zabiegu włoski wypadają wraz z cebulkami.

Fotoepilacja – przeciwwskazania do zabiegu

Mimo iż fotoepilacja jest postrzegana jako najbardziej bezpieczny z zabiegów trwałego usuwania owłosienia nie zaleca się przeprowadzania zabiegów w przypadku gdy:

  • skóra była eksponowana na promieniowanie UV w okresie krótszym niż 5 dni przed zabiegiem,
  • na skórę aplikowano samoopalacz na ok. tydzień przed zabiegiem,
  • na skórę aplikowano maści z antybiotykiem,
  • klient przyjmuje leki światłouczulające,
  • klient przyjmuje zioła o właściwościach światłouczulających,
  • występuje łuszczyca i liszaj płaski.

Jednocześnie w celu poprawy efektywności zabiegu na minimum 3 tygodnie przed zabiegiem nie poleca się stosowania żadnych form depilacji. Niechciane owłosienie może być w tym czasie golone, co dodatkowo sprzyja jego skutecznemu usunięciu – regularnie golony włosy staje się grubszy i twardszy, a w efekcie łatwiejszy do zniszczenia przez wiązkę promieniowania świetlnego.

Zabiegi fotoepilacji – Rybnik

Do skorzystania z oferty zabiegów fotoepilacji zapraszamy Klientki oraz Klientów z miejscowości Rybnik. Nasz Salon w Rybniku dysponuje nowoczesną aparaturą zabiegową, która w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami personelu ELASER STUDIO pozwala na skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu depilacji na skórze praktycznie każdego typu od I do VI.
Zabiegi fotoepilacji wykonujemy również w pozostałych placówkach ELASER STUDIO. Klientów zainteresowanych możliwością skorzystania z fotoepilacji zapraszamy do Rybnika, a także do pozostałych lokalizacji w miejscowościach Katowice, Tychy, Zabrze, Gliwice, Skoczów, Kobyla i Żory.