Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień poprawa stanu skóry

Duża część społeczeństwa zmaga się z problemem przebarwień skóry. Przebarwienia są plamami na ciele, które mają ciemniejszy odcień. Bardzo często nie stanowią większych problemów – mogą występować w postaci piegów, które dodają urody. W niektórych przypadkach przybierają jednak duży rozmiar, przez co bardzo widocznie odznaczają się na skórze i są przyczyną dyskomfortu.

Leczenie przebarwień należy rozpocząć od stosowania kremów posiadających wysoki filtr – minimum SPF 50. Dodatkowo można stosować kremy wybielające, które dostępne są do nabycia w aptekach. Przebarwienie skóry zależy od ilości melaniny, jaką wytwarza skóra. Pojawiają się one dużo częściej u kobiet niż u mężczyzn. Statystyki pokazują, że co druga kobieta posiada przebarwienia skóry, gdzie w przypadku mężczyzn, problem ten dotyczy jedynie 10%.

Usuwanie przebarwień zabieg z wykorzystaniem lasera

Przebarwienia na skórze mogą dotyczyć jej głębszych warstw, dlatego stosowanie filtrów oraz maści wybielających nie zawsze przynosi satysfakcjonujące efekty. Wówczas z pomocą przychodzi zabieg laserowy, który wykonywany jest w naszych gabinetach. Usuwanie przebarwień wykonujemy przy zastosowaniu najnowocześniejszego lasera, który pozwala na dotarcie do głębokich warstw skóry. Dzięki laserowi możliwe jest rozbicie nagromadzonych cząsteczek melaniny na drobniejsze cząsteczki, które następnie są wchłaniane przez organizm pacjenta. Pamiętać należy, że usuwanie przebarwień dotyczy jedynie eliminowania efektów przebarwień, a nie ich przyczyny.

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu usuwania przebarwień są:

  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • nowotwór skóry,
  • choroby tkanki łącznej,
  • obniżona odporność organizmu,
  • stany zapalne skóry,
  • niedawne zabiegi peelingu,
  • terapie retinoidami.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu, jakim jest usuwanie przebarwień w naszym salonie – w miejscowości Rybnik. Zachęcamy także do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów pielęgnacyjno-kosmetycznych, relaksacyjnych oraz leczniczych, które oferuje gabinet kosmetyczny ELaser-Studio.

elaserstudio