Czy efekt depilacji laserowej utrzymuje się na zawsze?

  • Home
  • Czy efekt depilacji laserowej utrzymuje się na zawsze?

Niektórzy spodziewają się efektów depilacji laserowej już po pierwszej wizycie u kosmetologa. Niestety działanie lasera, choć bardzo skuteczne, nie jest na tyle mocne, aby dało rezultaty od razu. Po kilku tygodniach włoski odrastają, ale za każdym razem jest ich mniej, są jaśniejsze i słabsze. Dzieje się tak dlatego, że usuwamy wyłącznie owłosienie widoczne, a to, które jest pod skórą, uśpione, nadal ma przestrzeń do rozwoju – nie jesteśmy w stanie oddziaływać dogłębnie na cebulki i niszczyć je w zarodku.

Trwała depilacja

Prawidłowo wykonana depilacja, daje trwałą skuteczność i włosy nie powinny już odrastać. Jednak czasem zdarza się,
że kilka cebulek włosowych nie zostanie zniszczonych do końca i niektóre włosy po pewnym czasie odrosną. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, należy wykonać zabieg przypominający raz na rok lub dwa.

Musisz też wiedzieć, że dużo zależy do indywidualnych predyspozycji. Na dłużej usuwamy włosy jasne, słabe, a więcej zabiegów musimy wykonać na włosach ciemnych i mocnych. Zawsze jednak działamy w taki sposób, aby precyzyjnie, z optymalną mocą i skutecznością zatroszczyć się o Twoje potrzeby. Ale nawet wtedy, w wyniku zmian hormonalnych, ciąży, porodu, chorób może dojść do odrastania pojedynczych włosków. Rozumiemy jednak naturalne zdolności regeneracyjne organizmu i informujemy o nich naszych klientów.

elaserstudio