Lipoliza

Lipoliza iniekcyjna – zabieg redukcji tkanki tłuszczowej

Efekty po zabiegu
Podczas zabiegu następuje redukcja tkanki tłuszczowej, co widoczne jest po upływie ok. trzech tygodni od zabiegu. Najczęściej pacjent może zaobserwować utratę 2-4 cm w miejscu, w którym został podany preparat.

Czy wystarczy jeden zabieg lipolizy?
Lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem jednorazowym, lecz należy się jej poddawać w serii zabiegów. Gdy mamy do czynienia z pacjentem o niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, wystarczy 1 lub 2 zabiegi. W przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej kuracja będzie dłuższa, a pożądane efekty widoczne po ok. 3-4 zabiegach, które przeprowadza się co 3-4 tygodnie.

Przygotowanie do zabiegu lipolizy
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Przed zabiegiem należy wypełnić ankietę , czy przechodziło się jakieś choroby, nietypowe dolegliwości, przyjmuje się jakieś leki. Nie należy pić kawy w dniu zabiegu. Można przyjąć środki przeciwbólowe: paracetamol, ketonal.

Zalecenia po zabiegu
Zabieg nie wymaga od pacjenta długiej rekonwalescencji i zazwyczaj od razu wraca on do codziennych obowiązków. Po zabiegu może on odczuwać lekkie swędzenie lub pieczenie, co świadczy jedynie o skuteczności zabiegu. Przez kilka dni widoczne mogą być również zaczerwienienia po wkłuciach, obrzęk lub małe siniaki, a skóra może być nieco obolała. Taka reakcja organizmu jest całkowicie normalna i nie powinna stanowić powodu do niepokoju. Objawy te ustępują po 3-4 dniach.

elaserstudio