Peeling laserowy

Laser wyróżnia się dużą skutecznością w zabiegach kosmetycznych i ogranicza konieczność wykorzystania chemicznych preparatów, które mogą powodować podrażnienia. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszy się peeling z użyciem lasera, który może stanowić alternatywę dla innych zabiegów złuszczających. Intensywność lasera jest indywidualnie dobierana do każdego klienta, dlatego peeling tą metodą jest w pełni bezpieczny, a dodatkowo przynosi wiele korzyści dla zmęczonej cery.

Wskazania do zabiegu
Na peeling powinny się zdecydować osoby, które zmagają się z rozszerzonymi porami, przebarwieniami i niedoskonałościami cery. Laser oprócz złuszczania zrogowaciałej warstwy na skórka, wnika w głąb skóry, stymulując ją do regeneracji. Peeling laserowy charakteryzuje się dużą skutecznością, a efekt wygładzonej i odświeżonej cery widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

Na czym polega peeling laserowy?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak osoby szczególnie wrażliwe, mogą odczuwać delikatne szczypanie i pieczenie. W tym przypadku stosujemy delikatne preparaty znieczulające, aby peeling nie powodował dyskomfortu. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu specjalnej głowicy, która wytwarza wiązkę laserową. Cała procedura trwa około 30 minut, a bezpośrednio po peelingu skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Przez kolejne 3 tygodnie trzeba unikać ekspozycji twarzy na słońce oraz stosować się do zaleceń kosmetyczki.

Przeciwwskazania
Mimo że peeling jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, to istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą wykluczać z jego wykonania. Należą do nich:

  • ciąża,
  • nowotwory,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • stan zapalny skóry,
  • epilepsja,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • wykonanie innych zabiegów kosmetycznych w minionych 3 tygodniach.

Peeling wykonywany jest przez wykwalifikowaną kosmetyczkę, z użyciem nowoczesnego urządzenia laserowego. Zabieg przeprowadzamy w naszym salonie kosmetycznym w Rybniku, jednak mamy także swoje gabinety w innych miastach na terenie całej Polski.

elaserstudio